deminov
Адвокат Деминов Олег Игоревич
delegelata.com.ua 067-560-73-25
delegelata.com.ua Viber
delegelata.com.ua Telegram
delegelata.com.ua WhatsApp
delegelata.com.ua advokatdeminov@gmail.comРазделы сайта:


31
октября
2018

Образец заявления о выдаче судебного приказа на взыскание алиментов

Взыскание алиментов

 

Представляю Вашему вниманию образец заявления о выдаче судебного приказа на взыскание алиментов на одного ребенка.

Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська

 

заявник:

Іванова Наталія Валентинівна

пр.  Перемоги, 14/29

м. Кам’янське, 51900

тел.: 0671234567

і.п.н. 1234567890

електронна адреса відсутня

 

боржник:

Іванов Сергій Васильович

вул. Черняховського, 59/24

м. Кам’янське, 51900

засоби зв’язку невідомі

і.п.н. 1234567891

електронна адреса невідома

 

ЗАЯВА

про видачу судового наказу.

 10 січня 2016 року між заявником Петровою (зараз - Івановою) Наталією Валентинівною та відповідачем Івановим Сергієм Васильовичем, було укладено шлюб, зареєстрований у Заводському районному у місті Дніпродзержинську відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, актовий запис № 12.

Від спільного шлюбу мають малолітню дитину: Іванову Марину Сергіївну, 26 жовтня 2016 року народження.

На початку 2017 року у сторін погіршилися стосунки і з цього періоду сторони проживають окремо, не ведуть спільне господарство. З цього ж періоду відповідач не надає ніякої грошової допомоги на утримання дитини.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

На сьогоднішній день стан здоров’я та матеріальне становище відповідача дозволяють йому сплачувати аліменти на утримання малолітньої дитини. На утримання інших осіб відповідач аліментів не сплачує.

Тому вважаю за необхідне просити суд стягнути з відповідача на утримання дитини аліменти в розмірі 1/4 частини від усіх видів доходу.

Згідно з п. 17 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» за відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом. Згідно з ч. 3 ст. 181 СК аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька (ст. 183 цього Кодексу) або в твердій грошовій сумі (ст. 184 СК) і виплачуються щомісячно. У разі виїзду одного з батьків на постійне проживання в державу, з якою Україна не має договору про правову допомогу, аліменти стягуються відповідно до вимог частин 5 - 7 ст. 181 СК.

Вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч. 2 ст. 182 СК. При цьому необхідно мати на увазі, що зміна законодавства в частині визначення мінімального розміру аліментів на одну дитину не є підставою для перегляду постановлених раніше судових рішень про їх стягнення.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 161 ЦПК України  судовий наказ може бути видано, якщо: заявлено вимогу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину – однієї чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.

Щодо підсудності.

Відповідно до ч. 1 ст. 28 ЦПК України позови про стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.Згідно з ст. 162 ЦПК України заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.Заявник проживає і зареєстрована у Дніпровському районі м. Кам’янське, тому заяву подано до Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська.

Щодо сплати судового збору.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» заявник звільнена від сплати судового збору.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 84, 180, 182, 183 СК України, ст. 161 ЦПК України,

ПРОШУ:

Видати судовий наказ, яким стягнути з Іванова Сергія Васильовича (і.п.н. 1234567891) на користь Іванової Наталії Валентинівни (і.п.н. 1234567890) аліменти на утримання малолітньої дитини Іванової Марини Сергіївни, 26 жовтня 2016 року народження, у розмірі 1/4 (однієї четвертої) частини від усіх видів доходів, але не менше 50 % від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття, починаючи з моменту подачі заяви про видачу судового наказу.

Додатки:

  1. Копія паспорту позивача;
  2. Копія паспорту відповідача;
  3. Копія свідоцтва про шлюб;
  4. Копія свідоцтва про народження;
  5. Копія довідки про склад родини.

Заява та додані до неї матеріали надані суду в двох екземплярах.

20 лютого 2018 року                                                            Н.В. Іванова

 

 

 


Тэги: взыскание алиментов, заявление о выдаче судебного приказа, образец заявления о выдаче судебного приказа, стягнення аліментів, заява про видачу судового наказу, зразок заяви про видачу судового наказу, утримання дитини, содержание ребенка, адвокат днепродзержинск, адвокат каменское, адвокат дніпродзержинськ, адвокат кам'янське, лишение прав за алименты, позбавлення прав за аліменти, борг зі сплати аліментів, долг по уплате алиментов