deminov
Адвокат Деминов Олег Игоревич
delegelata.com.ua 067-560-73-25
delegelata.com.ua Viber
delegelata.com.ua Telegram
delegelata.com.ua WhatsApp
delegelata.com.ua advokatdeminov@gmail.comРазделы сайта:


06
марта
2018

Образец искового заявления о взыскании алиментов на содержание супруги

Взыскание алиментов

Представляю Вашему вниманию образец искового заявления о взыскании алиментов на содержание супруги до достижения ребёнком трёхлетнего возраста.

Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська

 

позивач:

Іванова Наталія Валентинівна

пр.  Перемоги, 14/29

м. Кам’янське, 51900

тел.: 0671234567

і.п.н. 1234567890

електронна адреса відсутня

відповідач:

Іванов Сергій Васильович

вул. Черняховського, 59/24

м. Кам’янське, 51900

засоби зв’язку невідомі

і.п.н. 1234567891

електронна адреса невідома

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про стягнення аліментів на утримання дружини.

 10 січня 2016 року між позивачем Петровою (зараз - Івановою) Наталією Валентинівною та відповідачем Івановим Сергієм Васильовичем, було укладено шлюб, зареєстрований у Заводському районному у місті Дніпродзержинську відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, актовий запис № 12.

Від спільного шлюбу мають малолітню дитину: Іванову Марину Сергіївну, 26 жовтня 2016 року народження.

На початку 2017 року у сторін погіршилися стосунки і з цього періоду сторони проживають окремо, не ведуть спільне господарство. З цього ж періоду відповідач не надає ніякої грошової допомоги на утримання дитини.

Позивач знаходиться у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (копія наказу додається).

Відповідно до ч. 2 ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Частиною 4 вказаної статті передбачено, що право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Достатнім розміром сторона позивача вважає 1/6 частину від усіх доходів відповідача.

Згідно з п. 17 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» за відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом.

Згідно з ч. 3 ст. 181 СК аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька (ст. 183 цього Кодексу) або в твердій грошовій сумі (ст. 184 СК) і виплачуються щомісячно. У разі виїзду одного з батьків на постійне проживання в державу, з якою Україна не має договору про правову допомогу, аліменти стягуються відповідно до вимог частин 5 - 7 ст. 181 СК. Вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч. 2 ст. 182 СК. При цьому необхідно мати на увазі, що зміна законодавства в частині визначення мінімального розміру аліментів на одну дитину не є підставою для перегляду постановлених раніше судових рішень про їх стягнення.

Щодо підсудності.

Відповідно до ч. 1 ст. 28 ЦПК України позови про стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача. Позивач проживає і зареєстрована у Дніпровському районі м. Кам’янське, тому позовну заяву подано до Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська.

Щодо сплати судового збору.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» позивач звільнена від сплати судового збору.

Щодо інших вимог ЦПК України до позовної заяви.

  1. Відповідно до ст. 93 ЦПК України (яка зазначає право позивача поставити письмові запитання відповідачу) – позивач не задає таких запитань.
  2. Щодо вжиття заходів досудового врегулювання спору – відповідач добровільно відмовився від сплати аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною трирічного віку. Обов’язкового досудового врегулювання такого спору законодавства не вимагає.
  3. Оригінали доказів, копії яких додано до позовної заяви, є в наявності осіб, зазначених навпроти кожного такого додатку.
  4. Попередній (орієнтовний) розрахунок сум судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв’язку із розглядом справи: жодних витрат позивач не несе – від сплати судового збору вона звільнена.

 

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 84, 180, 182, 183 СК України, ст. 161 ЦПК України,

ПРОШУ:

 Стягнути з Іванова Сергія Васильовича (і.п.н. 1234567891) на користь Іванової Наталії Валентинівни (і.п.н. 1234567890) аліменти на її утримання у розмірі 1/6 (однієї шостої) частини від усіх видів доходів, до досягнення дитиною Івановою М.С. трирічного віку, а саме до 26 жовтня 2019 року, починаючи з моменту подачі позову.

Додатки:

  1. Копія паспорту позивача (оригінал – у позивача);
  2. Копія паспорту відповідача (оригінал – у відповідача);
  3. Копія свідоцтва про шлюб (оригінал – у позивача);
  4. Копія свідоцтва про народження (оригінал – у позивача);
  5. Оригінал довідки про склад родини (копія – для відповідача);
  6. Заява про відсутність аналогічних справ (для суду).
 

Позовна заява, а також додані до неї матеріали, надані суду в двох екземплярах (додатки належним чином завірені).

 

20 лютого 2018 року                                                             Н.В. Іванова


Тэги: взыскание алиментов, заявление о выдаче судебного приказа, образец заявления о выдаче судебного приказа, стягнення аліментів, заява про видачу судового наказу, зразок заяви про видачу судового наказу, утримання дитини, содержание ребенка, адвокат днепродзержинск, адвокат каменское, адвокат дніпродзержинськ, адвокат кам'янське, лишение прав за алименты, позбавлення прав за аліменти, борг зі сплати аліментів, долг по уплате алиментов